İletişim Bilgileri

eva silver

 • Yetkili Kişi: kadir girer
 • Telefon numarası: +90 (535) 217-56-75 dahili no 0212, 6385555
 • MSN: kadir_girer@hotmail.com
 • Adres: balipaşa yokuşu müsellim sokak no 11 daire 8, beyazıt, İstanbul, 34126, Türkiye

Sitedeki güncellemeler
AMONYUM KLORÜR BASF 1 kg fiyat, resim 1
 • AMONYUM KLORÜR BASF 1 kg fiyat, resim 2

AMONYUM KLORÜR BASF 1 kg fiyat

AMONYUM KLÖRÜR Standart Verileri CAS numarası : 12125-02-9 EC numarası : 235-186-4 Moleküler formül : NH4Cl Molar kütle : 53.491 g / mol Görünüm : Beyaz kat
stokta var
13 TL/kg
(minimum sipariş: 1 kg )
Satın Al
Ödeme ve Teslimat Şartları
İletişim Bilgileri
 • Yetkili Kişi: kadir girer
 • Telefon numarası: +90 (535) 217-56-75 dahili no 0212, 6385555
 • MSN: kadir_girer@hotmail.com
 • Adres: balipaşa yokuşu müsellim sokak no 11 daire 8, beyazıt, İstanbul, 34126, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

Genel Bilgi

Kimyasal formülü NH4Cl olan Nişadır olarakta bilinen Amonyum Klörür eski dönemlerde tuzun idrar ile birleşimi ile elde edilirken kokusuz, suda çözünen, keskin bir tada sahip olan kübik kristalimsi yapıda bir tuzdur. Çoğu ülkede Amonyaksal olarak bilinen bu madde doğrudan gaz haline süblime olan bu kristaller yaklaşık 340°C'da erimeden buharlaşarak, eşit hacimlerde amonyak ve hidrojen klorür verir, suda kolay çözüldüğünden kısa ömürlüdür.

Moleküler Yapısı

Üretim ve Reaksiyonları

Amonyum klorür hidrojen klorid (gaz) veya hidroklorik asit (sulu çözelti) yada birlikte amonyak (NH3) birleştirilerek tersinir olarak hazırlanabilir.

NH3 + HCl → NH4Cl (% saflıkta)

NH4Cl → NH3 + HCl (% saflıkta)

Amonyum klorür; kuvvetli bir baz ile amonyak gazını serbest bırakmak için reaksiyona girebilir ( örn sodyum hidroksit)

NH4CI + NaOH → NH3 + H2O + NaCl

Amonyum klorür; sodyum karbonat üretiminde uygulanan Solvay yönteminde (amonyak-soda yöntemi) ortaya çıkan bir yan üründür.
Amonyum sülfat ile sodyum klorür çözeltilerinin tepkimesinden de elde edilebilir.

Kullanım Alanları

İlaç
Amonyum klorür öksürük şurubu içinde balgam sökücü etken olarak kullanılır. bronş mukozası üzerinde tahriş edici harekete neden olur. Bu durum öksürükle daha kolay olan solunum yolu aşırı sıvı üretimine yol açar. Amonyum klorür bazı idrar yolu rahatsızlıkları tedavisinde asit pH'ından idrar tutmak için, distal renal tübüler asidoz teşhis etmek için ağız asit yükleme test ağır metabolik alkaloz tedavisi, sistemik bir asitleştirici ajan olarak kullanılır. Piyasadaki birçok soğuk algınlığı ve öksürük ilacının bileşiminde de amonyum klorür bulunur.

Gıda
Amonyum klorür, yaygın olarak ekmekçilikte bir maya besin olarak, E510 altında gıda katkı maddesi olarak kullanılır.Ayırca çerez ve ekmeklerdeki gevrek dokuyu artırması gıda sektöründe farklı kullanım çeşitlerindendir.

Madeni eşyalar
Amonyum klorür, kaplanmış galvanizli veya lehim gibi metallere kalay hazırlanmasında bir akı olarak kullanılır. Bu, dalgalı bir metal klorür oluşturmak üzere yüzeyde metal oksitler ile tepkimeye sokularak, parçaların yüzeylerinin temizlenmesinde rol almaktadır.

Kimya

Laboratuvarlarda amonyum klorür;soğutma banyosu içinde amonyak ile amonyum klorür tampon çözeltisi olarak kullanılmaktadır.

Diğer Uygulamalar
Saç şampuanı olarak,amonyum lauril sülfat gibi amonyum bazlı yüzey aktif madde sistemlerinde kalınlaştırıcı bir ajan olarak kullanılır. Amonyum klorür boyama, tabaklama, tekstil baskı ve parlaklık pamuk tekstil ve deri sektöründe de kullanımı yaygındır.

Sipariş bilgileri
 • Fiyat: 13 TL/kg
 • Minimum Sipariş: 1 kg
Ticiz.com'un rehber kategorisi: İstanbul'daki Diğer kimyasal ürünler
Oluşturma tarihi: 21.06.2017 06:49
Düzenleme tarihi: 12.11.2018 23:02