İletişim Bilgileri

eva silver

 • Yetkili Kişi: kadir girer
 • Telefon numarası: +90 (535) 217-56-75 dahili no 0212, 6385555
 • MSN: kadir_girer@hotmail.com
 • Adres: balipaşa yokuşu müsellim sokak no 11 daire 8, beyazıt, İstanbul, 34126, Türkiye

Sitedeki güncellemeler
FORMALDEHİT 1 kg fiyat, resim 1
 • FORMALDEHİT 1 kg fiyat, resim 2

FORMALDEHİT 1 kg fiyat

FORMALDEHİT Standart Verileri CAS numarası : 50-00-0 PubChem : 712 EC numarası : 200-001-8 UN numarası : 2209 DrugBank : DB03843 KEGG
stokta var
9 TL/kg
(minimum sipariş: 1 kg )
Satın Al
Ödeme ve Teslimat Şartları
İletişim Bilgileri
 • Yetkili Kişi: kadir girer
 • Telefon numarası: +90 (535) 217-56-75 dahili no 0212, 6385555
 • MSN: kadir_girer@hotmail.com
 • Adres: balipaşa yokuşu müsellim sokak no 11 daire 8, beyazıt, İstanbul, 34126, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

Genel Bilgi

Kimyasal formülü CH2O olan doymuş aldehitlerin ilk üyesidir.Renksiz bir kimyasaldır ve sıklıkla (max.) %40 lık olmak üzere,bir miktar metil alkol katkısıyla sulu çözelti halinde kullanılır(formalin).Oksitleyen maddelerle hızla tepkimeye girer, yüksek derişimlerinde yanıcı bir sıvıdır. Karbonil grubunun boş olan iki bağına birer hidrojen bağlanmasıyla oluşur.Belli kanunlara göre kullanımında yasal limit belirlenmiştir. Formaldehit, proteinler ile suda çözünmeyen bileşikler meydana getirdiğinden, zehirlidir.

Moleküler Yapısı

Üretim ve Reaksiyonları

Ticari olarak, metanol buharının hava oksijeni ile oksitlenmesinden veya tabii gazların uygun oksidasyonu ile elde edilir.

Formalinden, düşük basınç altındaki su,buharlaşıp ayrıldığı zaman, paraformaldehit meydana gelir. Bu bir polimer olup, formülü HO(CH2O)xH olan beyaz katı bir maddedir (x yaklaşık 30’dur).

Saf formaldehitten, polimer ürünler elde edilebildiği gibi, fenol ve kazein ile de sentetik reçine ve plastikler imal edilmektedir.

Hidroklorik asitle bis (klorometil) eter buharı oluşturacak şekilde tepkimeye girer, oluşan bu madde ise kanser yapıcı bir maddedir.

Formaldehit’in polimerizasyonu ile, polioksimetilen adında katı fazda beyaz, suda çözünmeyen bir ürün elde edilir. Formaldehit, proteinler ile suda çözünmeyen bileşikler meydana getirdiğinden, zehirlidir.

Formaldehitin amonyak ile reaksiyonundan ürotropin adında bir böbrek ilacı elde edilir.

Kullanım Alanları

Kimya
Tıbbi laboratuvarlarda koruyucu sıvı ve sterilize edici madde olarak kullanılmaktadır.Ayrıca kimyasal tepkimelerde ara ürün olarak kullanımı mevcuttur. Başlıca reçine imalatında ve kimyasal üretim ara maddesi olarak kullanılmaktadır.

Ahşap

Sunta ve kontraplak imalinde zemin cilalarında,kullanımı oldukça yaygın olan zemin tahtası (laminant) içeriğinde kullanılmaktadır.

Hijyen

Ev temizlik malzemelerinde kullanılan kimyasalların içeriğinde bulunmaktadır.

Diğer

Doğal gaz sektöründe,işaret kalemleri(marker) üretiminde,kağıt ürünlerinde,duvar kaplamalarında,banyo kaplama malzemelerinde katkı maddesi olarak kullanılmaktadır.Ayrıca kuvvetli dezenfektan özelliğinden dolayı değişik sektörlerde çok kullanılan bir kimyasaldır.

Sipariş bilgileri
 • Fiyat: 9 TL/kg
 • Minimum Sipariş: 1 kg
Ticiz.com'un rehber kategorisi: İstanbul'daki Diğer tıbbi aletler ve malzemeler
Oluşturma tarihi: 23.06.2017 04:44
Düzenleme tarihi: 12.11.2018 23:03